Mesken GES

Ev Tipi Güneş Enerji Sistemleri

Ev tipi güneş enerji sistemleri, evlerde kullanılan elektrik ihtiyacını güneş enerjisiyle karşılamak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Bu sistemlerin ana ekipmanları güneş panelleri, inverter ve ihtiyaca göre akülerden oluşur. Güneş panelleri, güneşten gelen ışığı elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik hücreleri içerir. Panellerden üretilen DC elektrik inverter aracılığıyla evinizde kullandığınız AC elektriğe çevrilir. Daha fazlası için...

Hizmetlerimiz

İşyeri / Dükkan Çatı Üstü GES

Endüstriyel - Ticari Çatı üstü Güneş Enerji Sistemleri

Fabrika, iş yeri veya dükkan çatı üstü güneş enerji sistemleri, ticari binaların çatılarında kullanılan güneş panelleriyle elektrik enerjisi üretmeyi amaçlayan sistemlerdir. Bu sistemler, fabrikalar, depolar, iş yerleri, alışveriş merkezleri, dükkanlar ve diğer ticari yapılar gibi binaların enerji ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır. Güneş panelleri, çatıya monte edilerek güneş ışığından maksimum düzeyde faydalanır ve elektrik enerjisine dönüştürür.

Daha fazlası için...

İşveren Mühendisliği

İşveren Mühendisliği ve Danışmanlık

İster çatınıza, isterseniz araziye kurdurmak istediğiniz güneş enerji santrali için işveren mühendisliği / danışmanlık hizmetlerimiz ile teknik ve sözleşme konularında hizmet veriyoruz. Böylece santral kurulumunu gerçekleştirecek firma ve siz yatırımcı arasında köprü vazifesi kurarak maksimum kalite ve verimi hedefliyoruz.

Güneş Enerji Santrallerinde tasarım, fizilibite, malzeme seçimi, doğru ekipman kullanımı ve doğru işçilik çok önemlidir. Bu hususların hatasız yapılması durumunda hem ekonomik öngörü doğru yapılmış olur hem de bakım onarım, santral ömrü gibi konularda verim artışı sağlanır.

Daha fazlası için...

Garaj Üstü GES

Carport / Garaj Üstü Güneş Enerji Sistemleri

Carport / Garaj Üstü Güneş Enerji Sistemleri, araç park yerlerini güneş panelleriyle donatarak hem güneş enerjisi üretimini artırmak hem de araçların gölgelenmesini sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler, güneş panellerinin araç park yerleri üzerine monte edildiği bir çatı yapısı olarak tasarlanır. Bu sayede hem güneş panelleri daha fazla güneş ışığına maruz kalır, böylece daha fazla enerji üretilir, hem de araçlar güneşin zararlı etkilerinden korunmuş olur.

Daha fazlası için...

Elektrik Araç Şarj İstasyonları

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

Eviniz / İşyeriniz için elektrikli araç şarj istasyonları, elektrikli araçları rahatlıkla şarj edebilmek için kullanılan sistemlerdir. Bu şarj istasyonları, elektrikli araçların akülerini evde doldurmak için güvenli ve hızlı bir yöntem sunar. Örneğin ev sahipleri, elektrikli araçlarını evin elektrik şebekesine bağlayarak istasyonlara kolaylıkla erişebilirler.

Daha fazlası için...

Solar Enerji Çözümleri için Sizi Arayalım!